Lajme

Zgjedh vitin

25 Maj 2017 - E enjte 1:40
Prioritetet e Republikës

Lëvizja VETËVENDOSJE! shpalosi sot publikisht “Prirotetet e Republikës” – 40 masa konkrete për konsolidimin dhe zhvillimin e shtetit të Kosovës. Këto masa do të zbatohen…

21 Maj 2017 - E diel 8:09

Të shtyhet afati për regjistrim jashtë vendit

Dje, Lëvizja VETËVENDOSJE! ka dërguar një kërkesë me shkrim drejtuar KQZ-së duke kërkuar shtyrjen e afatit për regjistrim për bashkatdhetarët që jetojnë jashtë vendit. Megjithëse,…

18 Maj 2017 - E enjte 7:34

Fjalimi i kandidatit për kryeministër

Këshilli i Përgjithshëm ka zgjedhur sot me vota unanime, për herë të parë kandidatin për Kryeministër, aktivistin e shquar Albin Kurti. Më poshtë, fjalimi i…

16 Maj 2017 - E martë 12:39

Mërgata, pjesë e ndryshimit

Mërgata shqiptare është pjesë e popullit të Kosovës e cila për dekada me radhë mundësoi luftën çlirimtare kundër Serbisë, dhe si e tillë ajo u…

13 Maj 2017 - E shtunë 8:11

Dhuna e përdorur ndaj Xharrës e pajustifikueshme

Lëvizja VETËVENDOSJE! shpreh keqardhje të thellë dhe e dënon sulmin ndaj opinionistes, tash anëtare e PDK-së, Arbana Xharrës. Asaj i dëshirojmë shërim të shpejtë dhe…

07 Maj 2017 - E diel 2:29

Kërcënohet prapë Sekretari Dardan Molliqaj

Lëvizja VETËVENDOSJE! mbajti konferencë për media në lidhje me kërcënimet e radhës në adresë të Sekretarit Organizativ, Dardan Molliqaj. Në konferencën e sotme ku folën…

05 Maj 2017 - E premte 11:44

181 ditë padrejtësi për Astritin

Janë bërë 181 ditë që kur aktivisti Astrit Dehari vdiq në rrethana të pasqaruara në Burgun e Prizrenit, ku po mbahej padrejtësisht dhe pa asnjë…

02 Maj 2017 - E martë 1:34

Monopoli që po zhvat mërgatën tonë

Në konferencën e sotme për media deputetja Donika Kadaj adresoi krijimin e monopolit për çmimet e biletave të fluturimit, problem që po e dëmton shumë…

29 Prill 2017 - E shtunë 2:57

VETËVENDOSJE! rrit mbështetjen në Besianë

Qendrës së Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Besianë ditët e fundit i janë bashkuar një numër i madh anëtarësh që kanë vendosur të kontribuojnë në rritjen dhe…