Lajmet e fundit

Drejtësi për Astrit Deharin – Homazhe në Tiranë

_dsc3897

07 Nëntor 2016 - E hënë 8:52

Shprendaj me te tjeret

Të hënën me 7 nëntor në sheshin Nënë Tereza, në korpusin universitar në Tiranë, aktivistë të Lëvizjes VETËVENDOSJE!, studentë, aktivistë të shoqërisë civile dhe qytetarë bënë homazhe në nderim të aktivistit Astrit Dehari si dhe kërkuan drejtësi e përgjegjësi për këtë terrorizim me pasoja tragjike nga shteti i Kosovës.
Të indinjuar thellë me humbjen e Astritit shumë studentë, kolegë të tij nga Tirana shprehen revoltën e zemërimin e tyre gjatë këtyre homazheve.

_dsc4037

_dsc4093